by Oceanic

Eksperci

Do grona naszych redaktorów zaprosiliśmy ekspertów z dziedzin powiązanych z szeroko rozumianą świadomą pielęgnacją. Nasi redaktorzy będą dzielić się z Wami swoją wiedzą z zakresu dermatologii, kosmetologii, dietetyki, ruchu i motywacji.

dr hab. n. med. Małgorzata Sokołowska‑Wojdyło

Prof. nadzw. Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, specjalista dermatolog-wenerolog

Doktor nauk medycznych, magister biotechnologii, od początku pracy związana z Kliniką Dermatologii, Wenerologii i Alergologii GUMed, gdzie od 2015 roku jest zatrudniona na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Autorka ponad 450 publikacji, własnej książki, wykładowca na licznych kongresach polskich i zagranicznych. Od wielu lat zaangażowana w tematykę dermatologii onkologicznej – brała udział w wielu grantach i projektach naukowych poświęconych tej dziedzinie nauki. Od roku 2012 pozostaje członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego (PTD), a od 2015 – wiceprzewodniczącą Zarządu Sekcji Onkologicznego PTD. Oprócz klasycznej dermatologii specjalizuje się także w dermatologii estetycznej. Jest członkiem World Society Interdisciplinary Anti-Ageing Medicine oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej dla lekarzy i kosmetologów. Pracowała również jako ekspert ds. oceny bezpieczeństwa preparatów kosmetycznych dopuszczanych na rynek polski.

Magda Pieczonka

Makijażystka

Makijażystka, autorka kolekcji pędzli do makijażu Magda Pieczonka by Lovenue. Na stałe współpracuje z gwiazdami tworząc makijaże na czerwony dywan. „Dzień dobry TVN” czy „Pytanie na śniadanie” to programy, w których jako gość zdradza widzom tajniki makijażu. Wraz z zespołem makijażystek tworzy wizerunek uczestników takich programów jak „Taniec z Gwiazdami”, „Sablewskiej sposób na modę”, „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” i innych. Prowadzi swój kanał na YouTube gdzie na gwiazdach, celebrytach i modelkach krok po kroku uczy makijażu. W Cannes na czerwonym dywanie reprezentowała markę L’Oreal. Podczas warsztatów dzieli się swoją wiedza, zdradza tajniki współpracy z gwiazdami, pokazuje jak przemienić każdą kobietę w gwiazdę.

Katarzyna Grużewska

Kierownik Laboratorium Badawczo‑Wdrożeniowego OCEANIC S.A.

Biotechnolog, kosmetolog, specjalista z zakresu farmacji przemysłowej, członek grupy legislacyjnej Polskiego Związku Pracodawców Prywatnych Branży Kosmetycznej z ramienia OCEANIC S.A., członek Rady Konsultacyjnej Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Studiów Podyplomowych „Farmacja Przemysłowa” Wydziału Farmaceutycznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest współautorem patentów i wniosków patentowych z zakresu kosmetyków. Swój know-how oraz doświadczenie buduje w firmie OCEANIC S.A. od ponad 18 lat – z takiego źródła unikalną wiedzę chcemy czerpać garściami i dzielić się nią z wami.

dr Lucyna Kiszczak

Lifestyle Coach, dr nauk o kulturze fizycznej

Emanuje pozytywną energią o potencjale sprawczym – jest doskonałym motywatorem do działania i życia w równowadze osiąganej dzięki higienie ruchu, żywienia oraz sposobowi myślenia i podejmowania decyzji życiowych. Trener personalny, instruktor CrossFit oraz rekreacji ruchowej: fitness, samoobrona oraz narciarstwo zjazdowe, konsultant klubów sportowych i fitness w całym kraju. Zafascynowana tematyką terapii ruchem, odżywiania i psychosomatyki. Jej motto to „respect the movement” – i właśnie do ruchu będzie was inspirować.

Natalia Bobowik

Dietetyk

Absolwentka Dietetyki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Z sukcesami pracuje w gdańskiej filii poradni dietetycznej Mój Dietetyk. W pracy stawia na układanie jadłospisu dostosowanego do trybu życia klienta, uwzględniając jego preferencje czasowe i smakowe oraz na świadomą i konsekwentną poprawę nawyków żywieniowych klienta. Największą motywacją są dla niej efekty uzyskiwane przez klientów, ich radość ze zmiany trybu życia oraz lepsze wskaźniki stanu ich zdrowia. Właściwa dieta to również piękna skóra , a wyzwanie piękna poprzez odpowiednie odżywianie wcale nie musi być trudne – praktyczne wskazówki będą kierunkowskazem na zdrowej drodze do urody.